امروز پنجشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۰۲ ساعت ۶:۱۶
خانه / اخبار ورزشی ایران و جهان / لزوم پرهیز مبتلایان به آرتروز از فعالیت ورزشی شدید

لزوم پرهیز مبتلایان به آرتروز از فعالیت ورزشی شدید


رییس هیات پزشکی ورزشی استان اصفهان می‌گوید: کسانی که مبتلا به بیماری آرتروز و التهاب مفصل هستند، از انجام فعالیت‌های ورزشی شدید پرهیز کنند.

دکتر احمد باقری مقدم در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: هنگام التهاب و درد شدید در مفصل از انجام فعالیت‌های ورزشی شدید پرهیز کنید اما بی‌حرکت نگه ندارید.

وی گفت: در صورتی که بخواهید ورزش خود را پیشرفت دهید به مدت آن بیفزایید نه به شدت آن. همچنین حداقل ۵-١٠ دقیقه قبل از شروع ورزش با حرکات نسبتا آرام بدن خود را گرم کنید و در پایان ورزش نیز ۵-١٠ دقیقه به سرد کردن اختصاص دهید.

این متخصص پزشکی ورزشی تصریح کرد: بعد از ورزش به طور طبیعی ممکن است در مفاصل خود احساس ناراحتی کنید اما این به معنای آسیب به مفاصل نیست. البته در صورتی که احساس درد و ناراحتی بیشتر از ۲ ساعت بعد از پایان ورزش ادامه داشته باشد در جلسات بعدی شدت یا مدت ورزش را کاهش دهید.

باقری مقدم در پایان خاطرنشان کرد: بهتر است زمانی از روز را به ورزش اختصاص دهید که درد کم‌تری دارید. همچنین اگر در آب ورزش می‌کنید بهتر است دمای آب ۲۸ تا ۳۱ درجه سانتی‌گراد باشد تا گرمای آن موجب ریلکس شدن عضلات و کاهش درد شود.

انتهای پیام


لینک منبع خبر

در تلگرام نیز همراه ما باشید

درباره‌ی مرتضی مکتبی

مرتضی مکتبی
کارشناس تربیت بدنی و مربی ورزشی فعال در رشته های آمادگی جسمانی و بدنسازی

همچنین ببینید

اعتراض شدید تارتار به تشویق غفوری بعد از خراب کردن پنالتی/حضور چرخشی مربیان استقلال کنار خط

خبرگزاری فارس-۴۲ دقیقه پیش لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید