امروز دوشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ ساعت ۲:۲۸
خانه / اخبار ورزشی ایران و جهان / کمپین میلیون دلاری برای خلع امتیاز میزبانی قطر در جام جهانی

کمپین میلیون دلاری برای خلع امتیاز میزبانی قطر در جام جهانی

به گزارش ایرنا، شبکه تلویزیونی راشا تودی روز سه شنبه نوشت: گزارش ها حاکی از آن است که «سر لینتون کرازبی» راهبردشناس استرالیایی با تکیه بر خدمات مشاوره شرکت خود (CFT PARTNERS: شرکتی با هدف مدیریت کارزارهای انتخاباتی) ارائه داده است تا براساس آن «صلاحیت رژیم قطر زیر سوال برده شده و متعاقبا به خلع امتیاز میزبانی جام جهانی آینده از این کشور» بیانجامد.
اسناد مذکور که توسط روزنامه گاردین منتشر شده است، مدعی است که شرکت کرازبی برای راه اندازی کمپین مذکور، ماهیانه ۳۸۷ هزار دلار برای ۱۸ ماه خدمات، درخواست کرده است؛ کمپینی که هدف اصلی آن انتشار و ترویج گزارش هایی منفی از دولت قطر و فشار آوردن به فیفا به منظور برگزاری مجدد فرآیند دریافت پیشنهادات و اعطای حق میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ به کشوری دیگر بوده است.
شرکت مذکور نیز در ازای دریافت مبالغ مذکور متعهد شده بود تا کمپین های تقلبی در فضای مجازی راه انداخته و با سیاست مداران و روزنامه نگاران برجسته ای که نسبت به انتقال جام جهانی از قطر تمایل نشان داده بودند، لابی کرده و دوحه را از امتیاز میزبانی خلع کنند.
در اسناد مذکور آمده است: شرکت سی اف تی با سال ها تجربه در راه اندازی کمپین ها در جهت تغییر یا تشدید عقاید و رفتارهای رای دهندگان، بر این باور است که کمپینی منسجم با هدایتگرانی حرفه ای و استفاده از «تمام اهرم های فشار موجود»، می تواند در راستای تحقق این امر موفقیت آمیز عمل کند.
با این وجود، نمایندگان قانونی کرازبی تاکید کرده اند که هیچ قراردادی مابین طرفین منعقد نشده و هیچکدام از اقدامات درز یافته در اسناد مذکور، شکل عملی به خود نگرفته است.
قطری ها نیز در سوی مقابل هرگونه اتهام مبنی بر پرداخت رشوه به مقامات فیفا را در جریان فرآیند جمع آوری پیشنهادات میزبانی از این تورنمنت رد کرده اند؛ این در حالی است که دوحه از سوی نهادهای حقوق بشری به دلیل سوء استفاده از نیروی کار مهاجر در راستای تسریع فرآیند ساخت و توسعه ورزشگاه ها و زیرساخت های جام جهانی ۲۰۲۲ به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.
ورزشی**۳۹۹۱**۲۰۲۴

انتهای پیام /*


لینک منبع خبر

در تلگرام نیز همراه ما باشید

درباره‌ی مرتضی مکتبی

مرتضی مکتبی
کارشناس تربیت بدنی و مربی ورزشی فعال در رشته های آمادگی جسمانی و بدنسازی

همچنین ببینید

مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی| پرسپولیس – پدیده؛ راند سوم مبارزه سرخ‌ها به قیمت از دست دادن یک جام

خبرگزاری تسنیم-۱ دقیقه پیش لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید